مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور

گروه فناوران برزین راه کار های سازمانی جهت مجازی سازی سرورها را ارائه می دهد و رویکرد برنامه ای را با ارائه خدمات مجازی سازی (virtualization) اعم از پشتیبانی ، نصب و راه اندازی در کرج ، البرز و تهران و دیگر استان ها ارائه می دهد .

آشنایی با مجازی سازی شبکه های کامپیوتری

مجازی سازی شبکه به منظور کاهش هزینه های بسیار بالای خرید سرور ، امکان استفاده بهینه از منابع سخت افزاری موجود ، مصرف کمتر فضا  و همچنین متمرکز کردن همه سرورهای موجود در سازمان ضمن ایجاد سهولت و  امکانات مربوط به high availability پیاده سازی می شود.

انواع مجازی سازی

انواع مجازی سازی

مجازی سازی سرور (Server Virtualization)

در مجازی سازی سرور تعداد زیادی سرور در یک سرور فیزیکی، بصورت مجازی نصب می گردند که بدین ترتیب فضای کمتری از رک و حتی اتاق سرور اشغال میکند و بالطبع گرمای کمتری تولید می شود. در این روش محمولا تا 15 سرور میتوان نصب و راه اندازی کرد و آزادی عمل برای مدیر شبکه برای تغییر و جابجایی سرورهای مجازی را به دنبال خواهد داشت.

مجازی سازی در سطح کامپیوتر های شبکه (Desktop Virtualization)

استفاده از نرم افزارهای اصلی در شرکت ها و سازمان ها را میتوان جزئی از حساس ترین نقاط هر شرکت نامید چرا که اکثر کابران سازمان با همین نرم افزار سر و کار دارند و بعنوان یک چالش بزرگ برای این شرکت ها مطرح میشود.
استفاده از مجازی سازی در سطح برنامه های کاربردی این امکان را فراهم می آورد تا کاربران بتوانند با نرم افزار های نصب شده روی سرور به نحوی کار کنند که گویی روی کامپیوتر خودشان نصب می باشد.

گروه فناوران برزین با بهره گیری از محصولات شرکتهای مطرح در این زمینه نظیر Vmware و Citrix با کارشناسان فنی مجرب آماده ارائه پیاده سازی و پشتیبانی از راهکارهای مجازی سازی می باشد.

مجازی سازی در سطح برنامه های کاربردی (Application Virtualization)

کامپیوترهای کاربران شرکت یکی از دردسرسازترین چالش ها برای مدیران شبکه می باشند. مجازی سازی در این سطح راهکاری برای افزایش کنترل مدیر شبکه و آزادی عمل او برای انجام تغییرات و کم و زیاد کردن کامپیوترهای کاربران است. بهترین راه در این خصوص استفاده از Thin Client ها می باشد. این دستگاه های کوچک جایگزین کامپیوترهای عادی شده و ضمن کاهش چشمگیر هزینه های تهیه و نگهداری سخت افزار ، بدلیل اینکه فاقد هارد جهت ذخیره سازی بوده و نرم افزار ها را بر روی سرور server اجرا می نماید دارای سطح امنیتی بسیار بالایی می باشد .