پشتیبان گیری

پیشگیری از بروز مشکلات در یک سازمان بسیار حائز اهمیت می باشد اما در نهایت حادثه خبر نمیکند و مشکلات شبکه و ویروسی شدن اطلاعات امری بدیهی در شبکه یک سازمان است. مشکلاتی از جمله خرابی هاردها ،  حذف فایل ها از فایل سرور ، خرابی سخت افزاری سرورها بالا نیامدن ویندوز به دلیل مشکلاتی نظیر ویروسی شدن یا هر علت دیگر. به همین دلیل پشتیبانی شبکه امری جدی است. پشتیبان گیری از منابع مهم یک سازمان از مهمترین وظایف پشتیبانی شبکه میباشد. امروزه افراد کمتری را می توان پیدا کرد که به فکر پشتیبان گیری از اطلاعات مهم شرکت باشد. اکثر مدیران شرکت ها از اهمیت بک آپ گیری از سیستم های شرکت بی اطلاع هستند و این کار را کار بیهوده ای می دانند. اما کم اهمیت بودن این موضوع نزد سازمان ها می تواند خساراتی جبران نشدنی را برای آنها به وجود اورد. بیشتر سیستم هایی که در سازمان ها می باشند شامل داده های مهمی برای کاربران خود و مدیران شرکت ها می باشد . این احتمال را در نظر بگیرید که یک روز کاری وقتی به سر کار می روید متوجه می شوید که نرم افزار های مالی شرکت بالا نمی آیند و تمامی اطلاعات مالی شرکت قابل مشاهده نیستند که این امر با توجه با باج افزارها و خرابی سخت افزاری هارد و سرور قابل پیش بینی است. اهمیت این موضوع وقتی مشخص می شود که شما اطلاعات چند ماه یا حتی چند سال را بدونه هیچ گونه بک آپ گیری از دست داده اید و در یک لحظه تمام اطلاعات شما از بین رفته و برای تهیه مجدد آن اطلاعات باید روز ها و هفته ها وقت صرف کنید تا مجددا آن را تهیه کنید و این در صورتی است که تمامی اطلاعات بصورت کاغذی در دسترس شما باشد. با این حال اگر از ابتدا با صرف هزینه ای کم از اطلاعات خود یک آپ تهیه می کردید در این لحظه به مانند اینکه هیچ اتفاقی نیفتاده  و با خیالی راحت می توان داده های شرکت را  بازیابی کرد گروه برزین با سال ها تجربه و با بهترین نحوه از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه می کند و به صورت بایگانی شده در مدت مشخص تحویل مشتری می دهد تا در زمان لازم بتواند اطلاعات شما را به راحتی بازیابی نماید.

بکاپ به‌ معنی کپی کردن دیتا بیس، فایل‌های فیزیکی و یا مجازی به یک مکان دیگر برای حفاظت از اطلاعات در صورت بروز هرگونه مشکل است. اطلاعاتی که پشتیبان‌گیری می‌شوند معمولاً در یک هارد مجزا و یا یک سرور جداگانه ذخیره می‌شوند تا در صورت نیاز مورداستفاده قرار گیرند. سازمان‌ها و شرکت‌ها معمولا داده های مهمی را که ممکن است در صورت بروز هرگونه اتفاق پیش‌بینی نشده آسیب‌پذیر باشند را بکاپ‌گیری می‌کنند.

گروه برزین به عنوان مجری راه اندازی و پشتیبانی شبکه و سیستم های کامپیوتری سازمان ها امکان نصب ، راه اندازی و نگهداری انواع نرم افزارهای پشتیبان گیری را دارا می باشد. بسته به نوع شبکه و نیاز کارفرما یکی از انواع پشتیبان گیری در شبکه سازمان نصب و راه اندازی خواهد شد. تنظیمات لازم جهت تهیه فایل پشتیبان به صورت اتومات از منابع شرکت در ساعت و زمانهای تعریف شده انجام خواهد شد. گزارش از وضعیت بکاپ گیری تهیه خواهد شد و در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت.